reVision

CO DOBREGO PRZYNIÓSŁ CI 2020 r.?

Co dobrego przyniósł Ci rok 2020? Tak, tak…co dobrego doświadczyłaś w czasie ogólnoświatowej pandemii? Czego nowego się nauczyłaś? Kogo wartościowego poznałaś online? Jakie cenne lekcje dla siebie wzięłaś? Jakie wspierające nawyki wykształciłaś?

„Pozwól, by rzeczy przychodziły i odchodziły; niech twe serce będzie otwarte niczym niebo”. Lao Tzu

Badaczka zagadnienia szcześcia dr Sonja Lubomirsky zachęca do zanurzenia się w bieżącej chwili, ale też do spojrzenia życzliwym okiem na przeszłość – odszukania wzmacniających momentów oraz delektowania się pozytywnymi wyobrażeniami o przyszłości. Zwraca też uwagę na fakt, że osoby powracające myślami do szczęśliwych momentów w przeszłości są ponadprzeciętnie odporne na stres, co potwierdzają badania.

A gdybyś tak każdego dnia doceniła codzienne rutynowe działania? Przyjemny poranny prysznic, chrupiący chleb na śniadanie, rozmowę z dzieckiem o jego superbohaterach, spacer po okolicy rozświetlonej świątecznymi dekoracjami, rozmowę z bliskimi przez Skype czy dyskusję z partnerem przy gorącej zimowej herbacie.

Mentalny Album Superwspomnień – co pozytywnego w nim umieścisz?

Czerp z tych rzeczy możliwie najwięcej przyjemności, delektuj się tymi chwilami i kolekcjonuj je tworząc SWÓJ MENTALNY ALBUM SUPERWSPOMNIEŃ. Chwilę obecną możesz przeznaczyć też na przeniesienie się myślami w inne miejsce i czas, oglądając zdjęcia na laptopie z poprzednich wakacji czy wspominając wspólne rodzinne spotkania przez telefon. A może zechcesz zostać reżyserem własnej superprodukcji i nagrać w myślach swój własny film, odtwarzając superchwile z własnego życia, klatka po klatce, jakbyś przewijała film? Odtwórz w pamięci szczegóły, co dobrego przyniósł Ci dany rok. Zobacz kto był wtedy z Tobą, jak byliście ubrani, gdzie to było. Usłysz wasze słowa i śmiech. Poczuj przyjemne emocje.

Psychologiczne Konto Bankowe – ulokuj na nim wzmacniające chwile

Załóż PSYCHOLOGICZNE KONTO BANKOWE i zasilaj je przeżytymi miłymi chwilami z roku 2020 i lat poprzednich. W chwilach trudności będziesz mogła z niego czerprać w 2021 roku i później. To jedyne konto, z którego nigdy nie będzie Ci nic ubywać. Moje konto zasiliłam w 2020 roku o wiele cennych, miłych i ważnych chwil.

Jak zasilać swoje mentalne konto?

Każdego dnia czerp maksimum radości z drobnych dobrych wieści. Szukaj pretekstu, by wspólnie celebrować sukcesy w rodzinie, wśród przyjaciół czy w zespole w pracy. Kiedy cieszysz się z dobrych wieści i dzielisz się nimi z ludźmi wydobywasz z chwili bieżącej maksimum zadowolenia i wzmacniasz więzi z drugim człowiekiem. Otwórz się na piękno, doskonałość i przejawy geniuszu. Rozejrzyj się i dostrzerz to co wyjątkowe i godne podziwu w Tobie i wokół Ciebie.

A dziś zachwycił i zadziwił mnie widok kwitnącaj róży w ogródku pomimo temperatury około 0 stopni.

Przyjmij ode mnie w prezencie ebook, w którym zawarłam wiele wzmacniających treści, wskazówek rozwojowych, z których być może zechczesz skorzystać. Możesz pobrać go bezpłatnie z mojej strony. https://www.re-vision.pl/ebook-17-wskazowek-motywacja/

Więcej aktualnych treści znajdziesz na moim fanpage’u: https://www.facebook.com/ReVision-Coaching-Trening-mentalny-Szkolenia-Life-Business-1201047846694201

Masz chęć na kontakt ze mną? Zadzwoń lub napisz – możesz skorzystać z formularza.

Dbaj o siebie!

Dorota