To był najdłuższy dzień w historii ludzkości. Mariusz Majewski wydłużył poniedziałek 13 marca do 49 godzin.

“ Jestem szczęśliwy” – powiedział mi Mariusz podczas naszego spotkania, po tym jak pomiędzy naszymi sesjami coachingowymi spełnił rygorystyczne wymagania księgi rekordów Guinnessa,  realizując swoje marzenie. Tego poranka gościł już w Telewizji Śniadaniowej.

Mariusz Majewski, to ojciec, podróżnik, prezes fundacji I ma SGL i jeden z trzech Polaków, którzy odwiedzili wszystkie kraje na świecie.

Wybrał 13 marca, 2017 roku, poniedziałek, by pobić rekord świata. Przemieszczał się po kuli ziemskiej w taki sposób, by cofać się w stosunku do linii zmiany daty, po to by ciągle przebywać w strefie, gdzie obowiązującą datą był poniedziałek 13 marca.

Po przekroczeniu linii, przebiegającej wzdłuż południka 180 stopni i poruszając się w kierunku do niej przeciwnym, Mariusz wydłużył swoją dobę do 49 godzin.

Jego podróż miała jednak głębszy sens niż tylko wpisanie się do księgi złotymi zgłoskami. Chciał tym wyczynem zwrócić uwagę na WARTOŚĆ CZASU, na to jak bardzo jest on ważny szczególnie w relacjach rodzinnych.  Wydłużając dzień do 49 godzin Mariusz chciał pokazać, jak bardzo dzieci potrzebują spędzać czas z własnymi rodzicami i jak bardzo rodzice potrzebują czasu na budowanie relacji z biologicznym dzieckiem. Jest to szczególnie odczuwane wtedy, gdy w grę wchodzi dzielenie się opieką nad dziećmi po rozwodach, alienacja dziecka od rodzica.

Swój wyścig z czasem Mariusz rozpoczął na Samoa. Następnie udał się na Fidżi, potem do Australii i na Hawaje. Przez cały czas korzystał wyłącznie z publicznych środków transportu, a pobyt w poszczególnych miejscach skrupulatnie dokumentował.

Mariusz, swoim osiągnięciem, zrealizował głębokie pragnienie, które kiedyś umieścił na swojej  liście marzeń pod numerem 19.

Na co dzień Mariusz Majewski realizuje inne swoje marzenie. Prowadzi Fundację I Am SGL (www.iamsgl.org), która powstała, by zapobiegać alienacji ludzi dorosłych – poznawać ze sobą ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach, marzeniach.

Tego dnia podczas naszej sesji coachingowej omawiamy wyniki badania FRIS – Style myślenia i działania. Mariusz wychodzi z sesji z nową energią i  zainspirowany do dalszych działań na dużą skalę. Jego celem jest, by rekord ten przełożył się na zwrócenie uwagi mediów i polityków, na palącą potrzebę rozwiązania problemu alienacji dziecka od jednego z rodziców.

Sam w tym celu zdecydował się wystąpić w spocie reklamowym dedykowanym temu zagadnieniu.

https://polakpotrafi.pl/projekt/problem-alienacji-rodzicielskiej

Twórca spotu apeluje o wsparcie finansowe do osób, dla których ten temat też jest poruszający – są takim alienowanym rodzicem, byli alienowanym dzieckiem lub maja w sowim otoczeniu takie osoby. Potrzebna jest kwota 7000 zł, by wyprodukować materiał o wysokiej jakości, do dalszego promowania go w TV.

A oto tylko jeden z wielu artykułów poruszających ten ważny problem.

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-alienacja-rodzicielska-wyrafinowana-forma-przemocy,nId,1720937

Wyprawa naszego podróżnika odbiła się echem w mediach. Można zobaczyć go i usłyszeć w nagraniach z Telewizji Śniadaniowej oraz przeczytać o jego wyprawie w Internecie.