reVision

MÓZG LIDERA

Mózg lidera

Chcesz zdobyć klucz do zrozumienia natury ludzkiej? Marzy Ci się wejście na wyższy poziom przywództwa i osiągnięcie większej skuteczności w pracy? Ten klucz jest w zasięgu Twojej ręki.

„Mózg lidera” to prawdziwa skarbnica wiedzy z obszaru neuronauk. Ta książka zabierze Cię w podróż po meandrach natury ludzkiej. Poznasz praktyczne wskazówki dla każdego Szefa, Menedżera, Lidera, Przedsiębiorcy.

Możesz stać się efektywniejszym szefem dzięki najnowszym odkryciom neurobiologii.

SPOTKANIE DWÓCH MÓZGÓW

Czym jest spotkanie człowieka z człowiekiem? Można powiedzieć, że jest to spotkanie dwóch mózgów.

Chcesz wyzwolić kreatywność z ludzi?

Z tej publikacji dowiesz się, że obszarem mózgu odpowiadającym za pomysły, olśnienia, tak zwane momenty aha, wglądy jest przedni zakręt skroniowy górny prawej półkuli.

Jak go aktywować? I jak szef może wykorzystać tą wiedzę w biznesie?

DOBRY NASTRÓJ I LUZ

Ten konkretny obszar mózgu aktywuje się, kiedy doświadczamy dobrego nastroju, języka metafory, żartów, zagadek. Dzieje się też tak, kiedy mózg wchodzi w stan odprężenia, relaksu, medytacji, senności. To wtedy fale mózgowe w niewidzialny sposób z fal beta przeskakują na poziom alfa.

Co, dla Szefów, Menedżerów, Liderów, wynika z badań Junga-Beemana?

Żartobliwa atmosfera poprawia humor i pozwala myśleć elastyczniej. Wglądy wiążą się z powstawianiem nowych połączeń pomiędzy ideami, które już posiadamy. Wyrażenie uznania dla ludzi, projekty będące ciekawym wyzwaniem oraz wesołe miejsce pracy sprzyjają dobrym nastrojom.

A gdyby tak pójść w ślady Dream Teamu i Detroit Pistons Chucka Daly’ego i Brendana Shura, i zastosować od teraz podejście: „Pochwały wykrzykuj, krytykę przekazuj szeptem?”

Liderzy niewątpliwie wpływają na nastrój ludzi w swoim zespole, nadając jednocześnie ton funkcjonowaniu całej organizacji. A jaką, Ty, jako Lider kreujesz atmosferę?

Nie możesz tylko mówić o tym, aby ludzie się angażowali, byli w dobrym humorze. Ludzie muszą to od Ciebie czuć.

Praktykowanie coachingu jest jednym z narzędzi wspierających kreatywność.

#manager #szef #lider #przedsiębiorca #rozwójosobisty