reVision

OPINIE KLIENTÓW

Wybrane efekty pracy coachingowej i szkoleniowej klientów Doroty Wicik

„Uważam decyzję o podjęciu z Dorotą procesu coachingowego w obszarze relacji, jako jedną z najlepszych w życiu. Celem na coaching było usprawnienie komunikacji międzyludzkiej i rozwoju projektu społecznego 'I am SGL’.
Dzięki sesjom z Dorotą bardziej uwierzyłem w siebie, poznałem i rozwijam swoje mocne strony, lepiej planuję i decyduję. Dorota jest niezwykle empatyczną i ciepłą osobą, bardzo dobrze zorganizowaną, to profesjonalistka w swojej dziedzinie. Doskonale współpracuje mi się z takimi osobami, dlatego od pierwszego spotkania przypadła mi do gustu. Do największych efektów tej kilkumiesięcznej współpracy mogę zaliczyć również spełnienie mojego osobistego marzenia: ustanowiłem Światowy Rekord Guinnessa wydłużając dobę do 49 godzin, jak również fakt, że uaktywniłem się i jestem aktualnie inicjatorem i współorganizatorem akcji społecznej rodziców w sprawie praw dzieci.”

 

Mariusz Majewski
Podróżnik, Ojciec, Prezes Fundacji 'I am SGL’

OPINIE_zdjecia_Mariusz-Majewski

„Moja współpraca z Dorotą zaczęła się niemal rok temu od sesji coachingowych, których celem było towarzyszenie mi w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących życia rodzinnego i zawodowego. Szczególnie pomocny okazał się w moim przypadku Coaching biznesowy skierowany do managerów oraz kadry zarządzającej zespołami projektowymi. Pracowałyśmy nad konkretnymi aspektami komunikacji międzykulturowej, asertywnością w biznesie i tematyką negocjacji. Sesje okazały się niezwykle inspirujące, zmotywowały mnie do konkretnych działań, ale przede wszystkim pozwoliły zadać sobie wiele ważnych pytań. Lubię nasze spotkania za ich atmosferę spokoju i zaufania oraz skupienie na celu i skutecznych rozwiązaniach, które udaje mi się przy wsparciu Doroty wypracować i wprowadzić w życie. Cenię również publikacje z zakresu przywództwa, które mi zarekomendowała. Zamierzam korzystać z coachingu na dalszej drodze zawodowej, ponieważ satysfakcjonują mnie dotychczas osiągnięte rezultaty w zakresie komunikacji oraz zarządzania zmianą.”

Anna Kułagowska
Manager w branży finansowej

OPINIE_zdjecia_Anna-Kulakowska

„Decyzja o rozpoczęciu spotkań coachingowych z Dorotą była strzałem w dziesiątkę. Już kilka miesięcy od rozpoczęcia sesji odważyłam się na poważną zmianę zawodową i z analityka finansowego, którym byłam przez 18 lat zostałam audytorem regionalnym, usprawniłam organizację czasu pracy, podjęłam nowe wyzwania związane z długoterminowymi wyjazdami krajowymi i zagranicznymi, usprawniłam komunikację  z ludźmi. Żyję pełniej, bardziej świadomie i szczęśliwie, w większej harmonii ze sobą i otaczającym mnie światem. Dorota jest profesjonalistką. Jej bogata wiedza merytoryczna, mądrość życiowa, spójność, harmonia, spokojny głos, umiejętność słuchania i dystansowania się do problemów rozmówcy, trafne spostrzeżenia, naprowadzające pytania i wskazówki, różnorodność stosowanych metod pracy, sprawiły, iż sesje coachingowe były wyjątkowo przydatne, a  rozwiązania jakie udało nam się wypracować bardzo pomocne, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Dziękuję Dorota.

Agnieszka Zarzecka-Sender
Audytor Nestle Polska
Region Europy Środkowo-Wschodniej

OPINIE_zdjecia_Agnieszka-Zarzecka-Sender

„Przez rok Dorota pracowała ze mną w obszarze: komunikacji, wystąpień publicznych, rozwoju biznesu, zarządzania stresem. Dziś prowadzę już własne biuro rachunkowe, wynajęłam lokal, pozyskuję nowych klientów. Jestem w przeddzień podpisania bardzo ważnej umowy. Przede mną duże wyzwania. Jestem przekonana, że nie dotarłabym do tego miejsca gdyby nie sesje z Dorotą. Mogę powiedzieć wprost, Dorota jest ARCHITEKTEM MOJEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. A jako człowiek? Dorota jest mega oddana, ciepła, empatyczna. Uwielbiam spotkania z nią. Zawsze wychodzę z nich naładowana do dalszych działań.”

 

Agnieszka Rokicka-Biedrzycka
Właścicielka biura rachunkowego ABR, Księgowa,
ul. Powstańców Śląskich, Warszawa

OPINIE_zdjecia_Agnieszka-Rokicka-Biedrzycka

 „Szukałem dla siebie osób, trenerów coachów, po to by zacząć żyć bardziej świadomie. Potrzebowałem wyjść z marazmu i leniwej codzienności. Znalazłem Dorotę, która w genialny sposób potrafiła wzbudzić moją chęć do zmiany, korzystając z różnych narzędzi coachingowych.

Byłem wcześniej u 4 coachów i żałuje, że poświęciłem im swój czas…

Co JA zyskałem, pracując z Dorotą?
– dostałem pracę w nowej branży
– zmieniłem podejście do spraw, na które nie mam wpływu,
– mam większą świadomość siebie,
– odnalazłem w sobie nowe możliwości oraz motywację do działania.

To co najlepsze u Doroty – 5 cech:
– empatia do Klienta – szybkie zrozumienie z czym będziemy pracować;
– umiejętna praca z narzędziami (przerobiłem z Dorotą 7 różnych aspektów dot. zmiany);
– wiedza, którą w inteligentny sposób potrafi operować (elastycznie zmienia materiał );
– nie patrzy na zegarek  (na sesji czujesz się zawszę się jak
u przyjaciela);
 i najważniejsze na końcu:
– doświadczenie, doświadczenie, i doświadczenie.

Wykonaliśmy założony plan zmiany w 100%!”

Przemek Kołbyk
Headhunter

„Polecam sesję z Dorotką każdemu, kto chce zmienić swoje życie. Celem moich sesji było odnalezienie celu zawodowego, zmiana pracy na kreatywną i twórczą. Proces coachingowy z Dorotą spełnił moje oczekiwania w ponad 100%. Nie dość, że mam teraz wspaniałą pracę, wróciłam do swojej życiowej pasji, to jeszcze zaczęłam spełniać marzenia z dzieciństwa. Jest to skutek sesji z Dorotą, która generuje proces zmian i towarzyszy w tym procesie czuwając cały czas nad swoim Klientem. Nie czułam się sama mając takiego coacha, Dorota służyła wsparciem nie tylko podczas sesji.

Jest profesjonalistą, który z dystansu ocenia sytuacje; prowadzi sesję w ciepły, empatyczny sposób, tak, że wychodziłam odmieniona, pełna planów, wiary i chęci do zmian.”

Beata
Sales & Marketing Coordinator

„Podejmując współpracę z Dorotą ponad rok temu kierowałam się głównie wizją ogólnie rozumianego rozwoju osobistego, który miał stanowić uzupełnienie mojej „pracy nad sobą” w innych obszarach. Dorota przez cały ten czas była znakomitym, inspirującym i życzliwie wymagającym towarzyszem, który podążał za mną w najbardziej odległe zakamarki mojej duszy, serca i umysłu. Cierpliwie akceptowała moje wybory, pokazywała nowe perspektywy i możliwości, zachęcała do eksploracji i eksperymentowania oraz dawała mi czas i przestrzeń na usłyszenie samej siebie. Uświadomiła mi, jak duży wpływ każdy z nas ma i może mieć na swoje życie. Jak wielką moc może mieć świadoma praca nad sobą i jak wiele ciężką i konsekwentną pracą możemy zyskać. Stałam się odważniejsza, bardziej świadoma własnych potrzeb, pragnień, stylów myślenia, a także – co uważam za szczególnie cenne – własnych słabych stron, nad którymi powinnam pracować, jak również talentów i zasobów, które mogę dalej rozwijać stając, się pełniejszą osobą zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Czuję przede wszystkim ogromną wdzięczność do Doroty za to, iż nauczyłam się racjonalnie gospodarować własnym czasem, pielęgnować „work life balance”, stałam się bardziej wydajna w pracy i w życiu prywatnym. Nauczyłam się także szanować własne ograniczenia i czerpać z nich niezbędne informacje do dalszego rozwoju. Odczuwam ogólny wzrost „energii życiowej” na każdym poziomie. Dzięki Dorocie oraz nowatorskiemu narzędziu badania stylów myślenia i działania – FRIS – pod którego ogromnym wrażeniem nadal pozostaję,  posiadam naukowy dowód w postaci profesjonalnego raportu odnośnie mojego dominującego stylu myślenia i działania, na realność, prawdziwość i słuszność moich wewnętrznych wyborów”.

 

Paulina K.
Office Manager w zagranicznej spółce handlowej z branży HVAC

„Sesje z Dorotą otworzyły mi oczy na wiele spraw, spostrzegłam nowe możliwości. Na sesjach nauczyłam się rozpoznawać różne typy osobowości u moich klientów a tym samym być bardziej skuteczna w budowaniu relacji. Podobało mi się, że Dorota rzeczowo zapisując na kartce analizowała moją sytuację i dzięki temu czarno na białym widziałam, co mogę zrobić aby żyć bardziej świadomie, aby osiągać cele i sięgać po marzenia. Sesje coachingowe to świetny sposób aby zobaczyć swoje „ja” w nowym świetle.”

Joanna Z.
Architekt Wnętrz (proces coachingowy 2014 rok)

„Miałam wyjątkową przyjemność pracować z Dorotą i w ramach coachingu spotkałyśmy się na kilku sesjach. Dorota jest niezwykle dojrzałym i profesjonalnym coachem personalnym. Dzięki naszym spotkaniom jeszcze bardziej uporządkowałam „swoją głowę”. Spojrzałam na życie z piękniejszej perspektywy. Wzbogaciłam relacje z ludźmi mi bliskimi na płaszczyźnie prywatnej, a także uporządkowałam sferę zawodową, a właściwie znalazłam dzięki sesjom z Dorotą tak potrzebną mi w tym czasie równowagę pomiędzy mną prywatnie, a mną zawodowo. Było to dla mnie szczególnie ważne i na czasie jako mamy kończącej etap wychowywania małoletnich dzieci, a kobietą wracającą na rynek pracy z obawami i niezrozumiałym poczuciem winy z powodu swojego macierzyństwa i przerwy w pracy… 
Dorota pomogła mi zatrzymać się na chwilę i wypowiedzieć na głos, to co tkwiło głęboko ukrywane wewnątrz. Pozwoliła mi nazwać po imieniu to, co ukryte i niewidoczne. Teraz potrafię mówić z dumą o tym, czego jeszcze przed chwilą nie wiedzieć czemu tak się wstydziłam.
Dziękuję Dorotko – to był niewysłowiony zaszczyt i szczęście spotkać Ciebie na swojej drodze.”

Agnieszka P.
mama dwójki dzieci, żona, Manager w branży HI-TECH

„Sesje coachingowe z Dorotą rozpocząłem w połowie 2016 roku. 
Po pierwszych spotkaniach nabrałem pewności siebie, co do moich wyborów i wyznaczonych celów. Miałem do zaliczenia bardzo ważny państwowy egzamin, który nobilitował mój rozwój. Zdałem go z wyróżnieniem, co uświadomiło mi, że opracowane na sesjach kroki działania były słuszne. Po kolejnych treningach nauczyłem się zarządzać własnym czasem, stosować poprawną komunikacją w partnerstwie, pracy zawodowej oraz na gruncie społecznym. Rekomendowane lektury Doroty czytałem z dużą uwaga i przyczyniły się one do podniesienia mojej duchowości, poczucia bezpieczeństwa, podniesienia mojej witalności fizycznej i psychicznej oraz jakości życia. Sesje coachingowe zdecydowanie podniosły moje umiejętności życiowe co pozwoliło mi lepiej dokonywać wyborów i rozumieć zachowania ludzi. Proces coachingowy zapoczątkował u mnie zainteresowanie człowiekiem na poziomie psychologii oraz przyczynił się do postrzegania personalnie partnera a tym samym została pobudzona empatia. Proces dotyczący trudnej komunikacji partnerskiej, który został zainicjowany na sesjach coachingowych przynosi rezultaty i mam świadomość tego, że osiągnę postawione sobie cele. Osoba wspomagającą jest oczywiście Dorota, która umiejętnie naprowadza mnie na wyznaczone cele i wspiera wybory. Bez coacha i sesji nie byłbym wstanie tak szybko i skutecznie przejść do procesu podniesienia własnej jakości życia. Dałem gaz do dechy i mknę pełną mocą silników Pendolino przez życie do wyznaczonych celów. Wszystkich zachęcam do takiej podróży u boku wspaniałego coacha, Doroty.”

Jacek z Bemowa

„Miałam ogromną przyjemność pracować z Dorotą w procesie coachingowym nad moją przemianą osobistą i biznesową. Dorota niezwykle ciepło, przyjaźnie a zarazem skutecznie i efektywnie pobudzała mnie do pracy nad sobą. Dzięki naszym spotkaniom zyskałam głęboki i świadomy wgląd w siebie, w swoje zachowania i mechanizmy, które determinowały do tej pory moje życie i postępowanie w wielu sytuacjach, zarówno na polu osobistym, życiowym jak i biznesowym. W trakcie procesu odkryłam siebie na nowo, zmieniłam swoje nawyki myślowe, poznałam swoje motywacje i wartości, które wcześniej były głęboko ukryte. Dorota pokazała mi narzędzia i techniki, dzięki którym potrafię efektywnie zarządzać swoim czasem, emocjami, budować plan działania i realizować marzenia. To dzięki naszym spotkaniom uwierzyłam, że marzenia i pasje można zamienić w pracę i pieniądze, zmieniłam swoje myślenie o pracy i zarabianiu.”

 

Izabela B. 
Fotoreporter
Fotograf Portrecista

„Podczas sesji z Dorotą prowadzone były różne ciekawe ćwiczenia, które w bardzo klarowny sposób pomogły mi zrozumieć samą siebie i moje prawdziwe potrzeby. Sesje z Dorotą bardzo pomogły mi w codziennym życiu, zauważyłam jak bardzo można ułatwić i uprzyjemnić sobie życie, zmieniając swoje nawyki myślowe. Poprawiły się moje relacje z najbliższymi dla mnie ludźmi. Teraz wiem jaką drogą podążać, aby osiągnąć swój wymarzony sukces w życiu prywatnym i zawodowym. Dorota jest osobą bardzo ciepłą i miłą, czas spędzony na sesjach był dla mnie przyjemnością. Dziękuję Ci Dorotko! To był dla mnie niesamowity czas…

 

Agnieszka Sienicka
mama dwójki dzieci i żona

 

„…Dzięki sesjom coachingowym z Dorotką zrozumiałam na czym polegają dobre i mądre relacje z ludźmi, to ona uświadomiła mi, że na wiele spraw w życiu można spojrzeć w inny sposób, że nie każdy z nas myśli i odbiera rzeczywistość w taki sam sposób, że każdy z nas ma inne wyobrażenie o życiu. Dorotka zwróciła mi uwagę na to, jak ważne są rozmowy z drugim człowiekiem, jak ważne jest zadawanie pytań jeśli coś jest dla nas niejasne i niezrozumiałe… Z Dorotką rozmawiam otwarcie i szczerze, poruszam tematy, o których wcześniej z nikim nie rozmawiałam, bo bałam się, wstydziłam się. Dzięki Dorocie stałam się bardziej pewną siebie, odważną osobą w relacjach z ludźmi, swobodnie rozmawiam o problemach, emocjach 
i przeżyciach. Dzięki niej nie boję się wyrażać swoich uczuć, częściej rozmawiam z bliskimi i znajomymi na „trudne” tematy.”

 

Agata

„Już w trakcie pierwszego szkolenia Doroty wiedziałem, że jeśli tylko będzie taka możliwość, wezmę udział w następnym. I tak się stało, Dorota świetnie przekazuje wiedzę – w sposób uporządkowany, dostrzegając indywidualność każdego uczestnika. Widać też bardzo dobre przygotowanie merytoryczne. Oprócz teorii szkolenie zawiera ćwiczenia praktyczne, które sprawiają, że wiedza sama wchodzi do głowy, co spowodowało, że wziąłem z tego warsztatu dużo więcej niż z wykładów teoretycznych. Dorota prowadzi warsztaty spokojnie i z uśmiechem, co dla mnie jest dodatkową korzyścią. W sposób naturalny stwarza bardzo przyjazną atmosferę, dzięki czemu uczestnicy chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach.“

Janusz S.
Trener Biznesu (uczestnik szkoleń Myślenie kolorami – jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie z wykorzystaniem modelu DISC i Neuropsychologia komunikacji)

„Warsztat był przygotowany w sposób profesjonalny, zawierał wiele ciekawych treści które przyczyniły się do interesujących przemyśleń na temat mojej osobowości oraz mojego sposobu komunikacji. Pani Dorota starała się angażować uczestników warsztatu do dzielenia się swoimi doświadczeniami i świetnie radziła sobie z dynamiką grupy. Przedstawiła również ciekawe materiały źródłowe dzięki którym mogłam poszerzać moją wiedzę z zakresu neuropsychologii samodzielnie w domu. Pani Dorota jest świetnym specjalistą i doskonałym praktykiem w dziedzinie coachingu i dzięki niej czuję się zainspirowana aby dbać o swój rozwój osobisty i zawodowy.“

Agnieszka S.
Właścicielka firmy z branży edukacji językowej
(uczestniczka warsztatu Neuropsychologia Komunikacji)

„Szkolenie „Myślenie pytaniami” pozwoliło zmienić mój sposób myślenia o dotychczasowych trudnościach napotykanych w biznesie, na sposób myślenia dążący do rozwiązania napotkanych trudności. Na szkoleniu dowiedziałem się o głównych rodzajach komunikacji między ludźmi. Udział w szkoleniu polepszył mój odbiór komunikatów wysyłanych przez osoby posługujące się innym typem komunikacji niż mój osobisty. Bardzo pomocne były ćwiczenia mające na celu przestawienie się na odbiór komunikacji innymi kanałami niż moje własne. Szkolenie „Myślenie pytaniami” polecam każdemu przedsiębiorcy nastawionemu na rozwój swojego biznesu.“

Przemek P.
Prezes firmy informatycznej (uczestnik szkolenia
„Myślenie pytaniami – jak rozwinąć skrzydła w biznesie”,
2015 r.)

„Szkolenie było dla mnie inspiracją do zmian, które małymi krokami wprowadzam w życie. Warsztat był ogromną zachętą do wdrożenia i praktykowania „Myślenia kategoriami zmiany” wg. Johna Maxwella. Bardzo dziękuję za to cenne doświadczenie wynikające z mojego uczestnictwa w szkoleniu.”

Elwira P.
Branża edukacyjna (uczestniczka warsztatu
„WITAJ ZMIANO! Od transformacji Twojego myślenia do metamorfozy Twojej firmy i życia.”, 2016 r.)

„Warsztaty prowadzone przez Panią Dorotę Wicik są poruszającym przeżyciem, które inspiruje do myślenia, działania, zmieniania siebie i swojego świata.”

Nikodem W.
(uczestnik warsztatu Jak dojść z TU do TAM,
2016 r.)

„Warsztat coachingowy z Dorotą  to bez wątpienia jedna z najlepiej podjętych decyzji, która pomogła w zgraniu mojego zespołu!

Jako dział marketingu tworzymy grupę dynamicznych, kreatywnych osób pracujących każdy w trochę inny sposób. Warsztat coachingowy z wykorzystaniem metodologii Extended DISC pozwolił nam poznać lepiej samych siebie, koleżanki i kolegów z zespołu oraz uświadomił, że każdy z nas ma  swój preferowany indywidualny styl pracy. Jesteśmy różni ale potrzebujemy siebie nawzajem, aby pracować efektywniej.

W efekcie warsztatu podjęliśmy kolejne wyzwanie czyli zastosowaliśmy większość wypracowanych  na szkoleniu elementów w naszej codziennej zespołowej pracy. Myślę, że udało nam się! Sprawiliśmy, że obecnie naprawdę czujemy satysfakcję, że jesteśmy jednym zespołem wspólnie pracującym na sukces.
 
Zdecydowanie polecam warsztaty z p. Dorotą Wicik 
w obszarze doskonalenia współpracy w zespole.”

Małgorzata Ściślak
Dyrektor Marketingu Strategicznego
Sage Sp. z o.o.

sage_logo
opinie_Malgorzata_Scislak
referencja_do_OPINII
podziekowania_opinie
PODZIEKOWANIE_PION-9
Absolvent Talent Days

To miejsce czeka

na Twoją Opinię 🙂