SZEF NA POZIOMIE BRAIN 3.0

Szef na poziomie Brain 3.0

Czy zastanawiałeś się, jak faktycznie funkcjonujesz każdego dnia w życiu zawodowym w roli szefa, managera, przedsiębiorcy i prywatnie jako partner, rodzic, przyjaciel?

Który obszar mózgu jest aktywny u Ciebie najczęściej i jakie są tego konsekwencje?

Ile czasu funkcjonujesz w trybie BRAIN 1.0 (MÓZG 1.0) – na poziomie najniższych wibracji, a ile czasu aktywny jest BRAIN 2.0 (MÓZG 2.0)- średnie wibracje? A może jednak przejmujesz świadomie kontrolę i przełączasz się na najwyższy poziom BRAIN 3.0 (MÓZG 3.0) – na najwyższe wibracje?

BRAIN 1.0, 2.0, 3.0 – FREE CALM CLARITY GUIDE https://bit.ly/calmclarityguide

W USA Due Quach – absolwentka Harvard College i Wharton School of Business jest autorką podejścia CALM CLARITY, która w bardzo przystępny sposób opisuje działanie człowieka w zależności od aktywowanych obszarów mózgu. W oparciu o najnowszą neuronaukę określa trzy poziomy Brain 1.0, Brain 2.0 i Brain 3.0. Jednocześnie wskazuje, że Brain 3.0 daje największe benefity i jest skorelowany z bardzo przyjemnymi emocjami z poziomu serca.

Jak pisze Due Quach „Kiedy jesteś na poziomie Brain 3.0 masz możliwość uwolnić się od ograniczających przekonań, ucieleśnić swój pełny potencjał, zbudować zdrowe, pełne wigoru relacje w rodzinie i w społecznościach.”

W biznesie nastała nowa era przywództwa opartego na sile empatii. Fakty są takie, że każdy człowiek przewodzi swojemu życiu. Kiedyś w biznesie była ważna siła mięśni, potem nastała era intelektu, a teraz jest czas na włączenie siły serca. Podejście to popularyzują między innymi #Brene Brown oraz #Joanna Chmura w swoich podcastach. Nastawienie do życia i biznesu zmienia się, bo zwiększa się świadomość ludzi między innymi w zakresie wiedzy o neurobiologii człowieka.

BRAIN 1.0 – czym jest?

To funkcjonowanie w trybie walcz, uciekaj. Stąd Due Quach stosuje porównanie do Wewnętrznej Godżilli – czyli agresywnej jaszczurki. Do głosu dochodzi wtedy obszar mózgu zwany ciałem migdałowatym, które ma chronić ludzkie życie. A jakie emocje dominują? Strach, brak poczucia bezpieczeństwa, przytłoczenie, bezsilność.

Co jest efektem? Ból i myśli destruktywne o niskich wibracjach, które rzucają cień się na działania i relacje. Następować może wycofanie i izolacja danej osoby, brak autorefleksji nad negatywnymi skutkami. Można zaobserwować zamknięcie takiego człowieka na nowe doświadczenia i na informacje z zewnątrz.

Prowadzenie rozmowy z tego poziomu to raczej kłótnie, polegające na przekrzykiwaniu się, podniesionym głosie, wyrzucanie z siebie negatywnych opinii w związku z tunelowym widzeniem spraw, obarczanie winą, brak rozwiązań. Pozostawianie w tym trybie to droga do wypalenia (w pracy lub w związku) i depresji.

Co oznacza tryb Brain 2.0?

Ten poziom charakteryzuje się szukaniem szybkich gratyfikacji i wygrywaniem za wszelką cenę. Dlatego został określony jako „Inner Teen Wolf” (Wewnętrzny nastoletni wilk). Tu aktywowane są w mózgu Jądra podstawne, (łac. ganglia basales), czyli grupa jąder wysyłających projekcje do kory mózgowej, wzgórza i pnia mózgu.

Co odczuwa osoba, która jest na poziomie Brain 2.0? W tym trybie człowiek odczuwa niepokój, niepewność, czegoś mu brakuje, odczuwa chęć rywalizowania, bojowe nastawienie, poirytowanie. Zachowanie jakie mogą się pojawiać to: szukanie natychmiastowych gratyfikacji, uleganie nałogom, traktowanie ludzi przedmiotowo lub jako rywali (agresywna postawa, słowa, gesty), osiągnięcie własnego celu jest dla człowieka, działającego w tym trybie najważniejsze.

Co jeszcze o Brain 2.0? To obszar, w którym ludzie mogą oddawać się bez reszty pracy – pracoholizm, stosowaniu używek. Mogą osiągać swoje cele za wszelką cenę na przykład kosztem relacji z bliskimi, narzucaniem swojego zdania, wymuszaniem, presją, nieprzespanymi nocami, nieregularnym jedzeniem, zaniedbywaniem potrzeb ciała – mało ruchu na świeżym powietrzu.

BRAIN 3.0 – najwyższy poziom efektywności

To poziom wewnętrznej mocy, well-being i mistrzostwo. Due Quach nazywa ten poziom „Inner Sage” (Wewnętrznym Mędrcem). Tu aktywna jest kora przedczołowa. Na tym poziomie człowiek odczuwa spokój, zadowolenie, scentrowanie, połączenie ze sobą i z innymi, ugruntowanie. Taka osoba żyje zgodnie z swoimi wartościami i aspiracjami, myśli długoterminowo, patrzy w ujęciu ‘big picture’, jest hojna pod różnym względem (stosuje wzmacniającą informację zwrotną, jest naprawdę zaangażowana i skoncentrowana na tym co robi np. rozmowach z innymi osoba, słucha aktywnie), ma życzliwe podejście do siebie i innych, jest cierpliwa, koncentruje się na potencjale, możliwościach, inspiruje, tworzy przestrzeń do rozwoju. Mimo wyzwań nie ma poczucia zmęczenia na koniec dnia, czuje wigor.

A Ty, w jakim trybie funkcjonujesz najczęściej w ciągu dnia? Jaka część Twojego mózgu jest bardziej aktywna, kiedy jesteś w pracy w roli szefa, managera, przedsiębiorcy? A jak jest w relacjach z parterem, w kontaktach z dziećmi, znajomymi, rodziną?

Czy jesteś zadowolony z tego jak jest teraz?

A gdybyś tak funkcjonował na poziomie BRAIN 3.0 we wszystkich ważnych dla Ciebie obszarach? Jak zmieniłoby się Twoje życie prywatne i zawodowe? Co stałoby się możliwe? Jak przełożyłoby się to na Twoje zdrowie?

Być może teraz myślisz sobie: No dobrze, ale jak przełączyć się na poziom BRAIN 3.0.

Za pomocą technik opartych na świadomości.

Czy masz chęć poznać trzy proste ćwiczenia hakowania umysłu rekomendowane przez Due Quach opisanych w CALM CLARITY? Chcesz znacząco poprawić swoją skuteczność, samopoczucie, relacje w biznesie i życiu prywatnym i zacząć przełączać się świadomie na najwyższy poziom wibracji, czyli BRAIN 3.0, który doprowadza do dobrostanu? Ćwiczenia możesz pobrać TUTAJ.

https://bit.ly/calmclarityguide