reVision

3,2,1…START

NIEZIEMSKIE CELE

Wiem, że i Ty je masz – SWOJE KOSMICZNE OSIĄGNIĘCIA ŻYCIOWE. Jakie zatem były Twoje dotychczasowe osiągnięcia, z których jesteś szczególnie dumna w 2023 roku?

Zanim do tego przejdziemy, krótko o tym, dlaczego sięgam po metaforę kosmosu.

Do napisania tego postu zainspirowała mnie nieziemska podróż mojego syna, który otrzymał wyjątkowe stypendium naukowe i zgłębiał kwestie kosmosu w ramach ekspedycji na Space Camp, NASA, w U.S. Space & Rocket Center w USA.

Powróćmy zatem do Twoich kosmicznych osiągnięć. Przypomnij sobie: Co napędzało Cię wtedy do działania? Co było impulsem do startu? Co było paliwem napędowym dla Ciebie, by zrealizować do końca swoje plany? Jakimi wartościami się kierowałeś? Proszę, abyś te myśli uchwycił i zanotował dla samej siebie – tak jakbyś prowadził dziennik podróży.

Zapraszam Cię teraz do chwili refleksji i przeniesienia Twoich myśli na kartkę papieru.

A gdybyś mógł tak w ciągu następnych 10 lat doświadczyć i przeżyć naprawdę ekscytujące doświadczenia, to co by to było? Co byłoby prawdziwym kosmosem dla Ciebie? Jakie przygody chciałbyś przeżyć podczas dalszej ziemskiej podróży? Zapisz je proszę.

Dlaczego proszę cię o robienie notatek? Bo pisanie przenosi myśli do fazy przygotowania ich do etapu materializacji.

Wyobraź sobie, że każdy Twój cel to rakieta. Potrzebuje ona jednak paliwa odrzutowego, by wystartować i osiągnąć wyznaczony punkt. Tym paliwem są odpowiednie emocje i energetyzujące myśli.

Wszyscy wiemy, że był taki czas, kiedy księżyc czy kosmos był dla ludzi odległym marzeniem. Jak to się jednak stało, że wyniesiono rakiety w kosmos?

Ktoś musiał zmienić myślenie, narrację, uwierzyć, że jest to możliwe!

Zamiast suchego, pełnego rezygnacji komunikatu „To bardzo daleko. Nie da się. Nikt tego wcześniej nie robił. ”, ktoś zadał nowe pytania, uruchomił ciekawość, podważył niemożliwe być może takimi słowami: „A gdyby jednak było to możliwe? A jeśli jest to możliwe, to co potrzebujemy wiedzieć, zrozumieć, zrobić? Jak to zrobić, by tam dotrzeć? Jak by to było postawić stopę na Księżycu? Co jest dalej poza naszą galaktyką? Czy jesteśmy sami w kosmosie?

Myślę sobie, że takim rewolucjonistą ludzkiej świadomości był na pewno też Kopernik.

Jak jest u Ciebie? Przyjrzyj się ważnym obszarom twojego życia. Co w nich działa, a co nie? Czy miewasz w swojej głowie ograniczające myśli, pełne rezygnacji czy może myśli pełne mocy?

Twoje myśli mogą być paliwem kiepskiej jakości – ograniczać cię lub paliwem odrzutowym – dawać nieziemską emocjonalną moc. W co potrzebowałbyś uwierzyć, co usłyszeć, co poczuć, by ruszyć do przodu z impetem? Jakie akustyczne hasło uruchamia twoje silniki do działania?

Zapraszam Cię do rewolucji lub stopniowej ewolucji twojej świadomości.

Tak, masz potencjał i talenty większe niż myślisz. Podobnie jak wszyscy ludzie. A Twój świat wewnętrzny to prawdziwy mikro kosmos, który rządzi się pewnymi prawami. Potrzebujesz go sobie uświadomić, zrozumieć mechanizmy i wykorzystać tą wiedzę.

W drodze do celów potrzebujesz uświadomić sobie to, czym już dysponujesz (talenty, wiedza, umiejętności, osiągnięcia), pokonać ‘przyciąganie ziemskie’, czyli opór w postaci wewnętrznych lub/i zewnętrznych krytyków, sabotażystów, a także redefiniować cele, by wzmocnić ich magnetyzm, pole magnetyczne.

Jako coach, mentor i trener dla przedsiębiorczych ludzi w biznesie podczas procesów coachingowo-mentoringowych wspieram ich na trzech poziomach: 1. nad tym, jak mogą urosnąć w swoich oczach, by poczuć wewnętrzną moc (praca na mocnych stronach, talentach); 2. jak zmniejszyć /wyeliminować przeszkody, ograniczenia, tzw. ‘przyciąganie ziemskie’, by wystartowały ku swoim celom 3. jak sprawić, aby stawiane cele były energetyzujące, motywujące, miały magnetyczną moc i utrzymywały ludzi w działaniu, na obranym kursie.

Towarzyszę przedsiębiorczym ludziom w rozwijaniu świadomości sukcesu.

Trzymam kciuki za Ciebie!

Dorota

Associate Certified Coach International Coaching Federation

Trener FRIS i Extended DISC

#Manager#Coaching#BusinessCoaching#Mentoring#FRIS#ExtendedDIS