reVision

Businesswoman Congress

Statystyki są bardzo obiecujące! Polki są najbardziej przedsiębiorczymi kobietami Europy. Wśród właścicieli firm stanowią 37%, a wśród kadry menedżerskiej 35% – informuje PKPP Lewiatan, powołując się na dane KE.

Polska znajduje się wśród liderów w Unii Europejskiej pod względem samozatrudnienia kobiet. Polskie kobiety zdecydowanie częściej podejmują się prowadzenia działalności gospodarczej, wyprzedzając swoje koleżanki żyjące w tak rozwiniętych gospodarczo krajach jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja.

Podczas kongresu zorganizowanego w Warszawie 1 i 2 czerwca przez Businesswoman & Life, Jacek Santorski pobudzał nas do refleksji. Zadawał pytania: Do czego masz smykałkę? Czy coś, co robimy jest naszą pasją czy obsesją? Mówił: “Dobre życie to dobre nastawienie. Większość stresów to nie węże, niedźwiedzie a zwykłe codzienne KŁOPOTY.Uwolnij umysł od myśli a przyjdą nowe rzeczy zgodnie z podejściem ZEN. Najważniejsza umiejętność dzisiejszych czasów to umiejętność oduczania się. Kobiety częściej kierują się pasją a faceci obsesją. Dylematy życiowe to zużycie 7 jednostek glukozy! podczas gdy codzienna praca zabiera z organizmu 3 jednostki. I na koniec ZAKOCHAJ SIĘ W SOBIE!

Kinga Bogdańska podzieliła się z nami swoją historią, kiedy to dostała „drugie życie” i postanowiła je wykorzystać. Ciekawie opowiadała o żonglowaniu rolami. Nauczyła nas bardzo prostego i jednocześnie pobudzającego ciało i umysł ćwiczenia tanecznego. Dziękuję Kingo!

Poruszyło mnie wystąpienie Joli Lewickiej – założycielki marki Li Parie oraz jej partnerki biznesowej. Czuć było w nich  energię, pasję i umiłowanie świata kobiet!

Podczas Kongresu, który zorganizowany został dla ponad 2000 przedsiębiorczych kobiet znalazło się wiele przedsiębiorczych pań prezentujących swój talent i promujących produkty oraz usługi na eleganckich stoiskach. Nie można było przejść obojętnie obok stoiska Vippi Design, które zapraszało ferią barw, ciekawych propozycji odzieży dla kobiet SHOW U, genialnych torebek by Marta Feliks, oryginalnych ozdób w formie broszek House of April, okularów z tradycją firmy Morel, czy nowoczesnego relaksacyjnego fotela brainLight oraz pobudzających zmysły pachnideł i kosmetyków. Oprócz bogatego wyboru na stoiskach, na scenie w moderowanym panelu wystąpił np.prof. Rafał Ohme, który mówił o dopasowaniu ludzi pod względem fermonów, o zmyśle węchu, który jest najbardziej emocjonalny. Mówił: “Możesz zamknąć oczy by nie widzieć, możesz zatkać uszy, by nie słyszeć ale nie zatkasz nosa bo zapach wejdzie ustami.” Głos na scenie zabrali również Lew Starowicz, Adam Adamonis- aktor, Beata Jurasz, Sławek Muturi, Piotr Denejko, Magdalena Jastrzębska i wielu innych ciekawych prelegentów.

Gratuluję rozmachu w organizacji wydarzenia Pani Elżbiecie Jeznach! Jestem wdzięczna Pani Victorii Iwanowskiej z www.VictoriaTravel.pl za zaproszenie.