reVision

Jak osiągać cele? Wzmacniaj człowieka cz.1

Jak osiągać cele - 1

Jakie są sposoby, by osiągać cele? Pierwszym z trzech sposobów oddziaływania, by osiągać cele w życiu prywatnym i biznesie jest ODZIAŁYWANIE NA CZŁOWIEKA. Tym człowiekiem, na którego możesz oddziaływać jesteś ty sam lub może to być ktoś w twoim otoczeniu.

WZMACNIAJ

Wzmacniaj, wzmacniaj, wzmacniaj… siebie i innych, dostrzegaj zasoby, celebruj sukcesy, chwile chwały, doceniaj małe kroki, podkreślaj talenty i mocne strony. Rozwijaj mentalność sukcesu.

HAPPY PAST

Czy masz świadomość, jak wiele pięknych, radosnych chwil za tobą w biznesie i w życiu prywatnym? I nie tylko za tobą. Każdy ma wiele szczęśliwych chwil na swoim koncie. Warto jest sobie je uświadomić i korzystać z ich supermocy dzisiaj oraz myśląc o jutrze. To takie momenty, kiedy czułeś radość, szczęście, flow, dumę, odwagę, spokój, błogostan.

Masz dostęp do tych stanów dzisiaj wspominając swoją przeszłość i możesz skorzystać z nich, projektując swoje krótko i długoterminowe cele.

To mogą być wydarzenia, które były szczególnie wzmacniające, ciekawe przygody, przełomowe sytuacje dla ciebie – to z czego jesteś tak dumny, kiedy przywołujesz to wspomnienie. To momenty, kiedy korzystałeś ze swoich talentów i kreowałeś rzeczywistość.

To mogą być też ludzie, którzy pojawili się na twojej drodze, podając ci pomocną dłoń, obdarowując uśmiechem, doceniając twoje starania. To mogą być ich słowa, które usłyszałeś i do dziś brzmią w twoich uszach. A może są to ludzie których nigdy osobiście nie spotkałeś – autorzy ważnych dla ciebie książek lub bohaterowie filmów, którzy cię zainspirowali swoimi słowami.

Szczęśliwe chwile doświadczone w przeszłości mogą kojarzyć ci się z twoją play listą – piosenkami, przy których czujesz, że twoje ciało radośnie wibruje.

A może są takie zapachy, które kojarzysz z przyjemnymi doświadczeniami i miejscami.

Happy past to także smaki dzieciństwa, które ukochałeś.

Warto to wszystko zebrać, zapisać w notesie, wracać do tego, kiedy w „tu i teraz” potrzebujesz wzmocnienia. I kiedy potrzebujesz zasilić się energią odwagi, radości, szczęścia, by zmierzyć się z nowymi przygodami na twojej drodze.

Jak to się przekłada na osiąganie celów? Otóż, to wszystko wywołuje poczucie mocy, kreatywność, sprawczość, chęć do działania.

Zarówno ty jak i inni mają też swoje górki i dołki w życiu oraz w biznesie – popatrz też na siebie i innych jak na bohatera – z uznaniem, podziwem, szacunkiem.

Trzymam kciuki za Twoje cele!

Dorota Wicik

Associate Certified Coach International Coach Federation, Trener FRIS i Extended DISC

#Coaching #Lifecoaching #Businesscoaching # Manager #Cele #Przywództwo #Mentoring