reVision

Jak osiągać cele? Oddziałuj na przeszkodę. cz.2

Jak osiągać cele 2

Jak oddziaływać na siebie, by osiągać swoje cele? Jak oddziaływać na innych, by osiągali swoje cele?

W ostatnim wpisie poznałeś pierwszy sposób oddziaływania na siebie i innych. A jaki jest sposób drugi? O tym dzisiaj.

PROBLEMY JAK GŁAZY

Czy zauważyłeś, że ludzi zatrzymują przeszkody – głównie wewnętrzne, które często jawią się im jako coś zbyt dużego, zbyt przytłaczającego, nie do przeskoczenia – jak wielki głaz na życiowej drodze. Te głazy wywołują silne, nieprzyjemne emocje. Przed każdym z nas może znaleźć się jakiś ‘głaz’ i tylko od nas zależy, w jaki sposób sobie z nim poradzimy. Zmiana w sposobie myślenia, postrzegania tego mentalnego ‘głazu’ pozwala na nowe przyjemniejsze odczucia i uruchamia motywację do działania.

JAK ZMIENIĆ GŁAZ W MENTALNY KAMIEŃ?

Problemy w życiu funkcjonują na ogół w ramach naszych wyobrażeń na temat przeszłości i przyszłości. Przeszłość i przyszłość istniej tylko w naszych umysłach.

Już dzisiaj masz dostęp do genialnych narzędzi swojego umysłu, tak jak masz dostęp do wielu aplikacji na telefonie czy programów na komputerze, których prawdopodobnie nie używasz, a ułatwiły by ci życie.

NARZĘDZIA UMYSŁU

Co to za narzędzia umysłu? Są to myślenie obrazami, myślenie słowami, myślenie uczuciami, myślenie smakami i myślenie zapachami. Człowiek dysponuje 5-cioma zmysłami, których używa przy pozyskiwaniu informacji ze świata zewnętrznego, zapisywaniu wspomnień oraz kreowaniu wizji przyszłości.

Genialne jest to, że możemy użyć tych narzędzi i przejąć kontrolę nad wspomnieniami czy wyobrażeniami przyszłości! Dlatego powinniśmy się tego nauczyć, jeśli doświadczaliśmy na swojej dotychczasowej życiowej drodze „głazów”, odczuwamy lęk myśląc o przyszłości, często odczuwamy nieprzyjemne emocje powiązane z ograniczającymi przekonaniami o sobie, innych, świecie.

Przeszłość jest za tobą! Przed tobą przyszłość!

Tak się składa, że osoby, które czują się szczęśliwe i spełnione w życiu , koncentrują się na wyobrażaniu sobie głównie pozytywnych scenariuszy, momentów sukcesów, tego co uda im się załatwić, jak to będzie jak coś osiągną, zdobędą. Reżyserują swój mentalny film o sukcesach, pięknych podróżach, ciekawych projektach. Natomiast z biblioteki wspomnień wybierają takie historie, momenty ze swojego życia, sceny, które ich wzmacniają, które mówią o ich chwale, bohaterstwie, podnoszeniu się po trudnościach, talentach, sukcesach. Myślą kategoriami ‘da się’, mogę i dam radę,…A jak jest u Ciebie?

MENTALNE STUDIO

Zachęcam – codziennie wejdź rano do swojego mentalnego studia i otwórz się na prywatne i zawodowe sukcesy za pomocą 5 zmysłów. Niech film o Twojej przyszłości będzie filmem o miłości, spełnieniu, odwadze, działaniu. Niech bije z niego światło nie mrok, niech będzie manifestacją twoich marzeń i pragnień. Jak w piosence „Dream on”.

To na czym się skupiasz pojawia na ekranie twojego umysłu częściej, podobnie działa wyszukiwarka Google. Zwracaj uwagę na, to o czym i jak myślisz. Skupiaj się na tym czego chcesz, czego pragniesz. Korzystając z Internetu wyszukujesz konkretne treści, ucząc algorytm Googla, jakie powinien podsuwać ci treści w przyszłości i dlatego każdy użytkownik zobaczy inne reklamy i inne treści. Ucz swój Mentalny Algorytm, tego co ma ci służyć, a ty poprzez twoje zmysły będziesz doświadczać tego więcej w życiu.

#coaching#lifecoaching#HR#Manager#businesscoaching