reVision

NAGRODA NOBLA DLA CIEBIE

Nagroda nobla dla Ciebie

Za co, Ty, możesz dostać nagrodę Nobla? Tak, tak, właśnie Ty! Jaki potencjał tkwi w Tobie? Kim byłaś? Kim byłeś? Kim jesteś? A kim chcesz się stać?
Czy dopuszczasz myśl, że możesz znaleźć się w tym zacnym gronie NOBLISTÓW?

Do napisania tego postu zainspirowały mnie ciekawe historie znanych noblistów.

Jak wiedzie droga do Nobla?

Władysław Reymont – to jemu przypadła nagroda Nobla w 1924 roku. Chyba wszyscy w Polsce znamy to nazwisko – polski pisarz, prozaik, nowelista. Kojarzymy jego nazwisko z książką „Chłopi”, filmami „Ziemia obiecana” czy „Komediantka”. Ale kim był ten człowiek zanim sięgnął po pióro i zaczął przelewać swoje barwne myśli na papier, za co odebrał Nobla? Otóż był krawcem, rzemieślnikiem, aktorem wędrownym, a potem kolejarzem.

A kim była Olga Tokarczuk (Nobel 2018) zanim podarowała światu książki „Bieguni” czy „Księgi Jakubowe”? Po ukończeniu studiów psychologicznych wspierała ludzi, pracując w zawodzie psychoterapeuty w Wałbrzychu.

„Pisanie powieści jest dla mnie przeniesionym w dojrzałość opowiadaniem sobie samemu bajek.” Olga Tokarczuk

Ich historie i nie tylko ich pokazują, że czasem ludzie potrzebują doświadczyć w życiu różnych ról zawodowych zanim zajmą się tym, za co mogą dostać swojego życiowego Nobla.

A nagroda Nobla to prestiż, złoty medal, pieniądze i potwierdzenie wyboru swojej drogi życiowej i starań. Czy Reymont mógł skrócić swoje poszukiwania i wcześniej oddać się pisaniu książek czy nowel? Być może tak. Może gdyby miał, tak jak to jest dzisiaj, dostęp do psychologa, coacha czy badań psychometrycznych.

Jednak już wtedy coraz więcej i głośniej mówiło się o potencjale człowieka, umyśle, mózgu. To był czas, kiedy Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy, miał już duże doświadczenie, sławę i dobrze prosperującą praktykę w Wiedniu.

Jakie masz możliowości dzisiaj?

Tu i teraz, korzystając również z rozwiązań online, dostępna jest cała gama narzędzi wspierających rozwój osobisty, w tym profesjonalne badania jak na przykład Analiza talentów i predyspozycji Extended DISC czy FRIS Style myślenia, które powstały właśnie po to, by ludzie mogli skrócić swoją drogę poszukiwań. Co ważne – dostępne są w polskim języku.

I to właśnie, Ty, masz szansę z nich skorzystać i pokazać swój blask światu!

W jakiej dziedzinie możesz zabłysnąć i kto wie – może sięgnąć nagrody Nobla? Ekonomia, chemia, fizyka, medycyna, literatura czy działania pokojowe.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną o swoich mocnych stronach, wymarzonej przyszłości, ambicjach, celach, karierze to zapraszam Cię na konsultację. W tej sprawie napisz do mnie, korzystając np. z formularza kontaktowego, klikając w ten link https://www.re-vision.pl/kontakt/

Zapraszam Cię też do mojej społeczności po inne aktualne treści na mój Fanpage: https://www.facebook.com/ReVision-Coaching-Trening-mentalny-Szkolenia-Life-Business-1201047846694201/