reVision

POKOCHAJ SIEBIE I INNYCH

Pokochaj siebie i innych

A gdyby tak temat Walentynek potraktować szerzej? Walentynki jako święto miłości do siebie i do innych.

POKOCHAJ SIEBIE

Czy lubisz siebie? Czy akceptujesz siebie? Za co siebie doceniasz? Co kochasz robić? Czego pragniesz? Co cię napędza? Na co masz prawdziwą ochotę? Jak wyrażasz miłość do siebie?

Jesteś jedyną osobą, która towarzyszy Ci od urodzenia do końca życia, warto, żebyś miał ze sobą najlepsze możliwe relacje. Właśnie relacja ze sobą samym okazuje się kluczowa, bo przekłada się na wszystko czego doświadczasz na zewnątrz. Wiele osób szuka akceptacji w otoczeniu jednak to Ty jesteś jedyną osobą, której akceptacji potrzebujesz. To Ty jesteś jedyną osobą, która może dać Ci bezwarunkową miłość. To Ty jesteś osobą, którą zabierzesz wszędzie gdziekolwiek się ruszysz, dokądkolwiek wyjedziesz.

Warto generować i przebywać na poziomach miłości, wdzięczności, uznania, docenienia, współczucia dla siebie i dla innych.

POKOCHAJ INNYCH

Czy doceniasz innych? Jak wyrażasz swoje uznanie? Co wtedy odczuwasz?

Miłość do siebie i innych wykazuje wysokie wibracje energetyczne jak można wyczytać na stronie HeartMath Institute, USA (Instytut Matematyki Serca).

Dr David Hawkins w swojej książce „Moc czy siła” wskazuje na korelację pomiędzy procesami umysłowymi – emocjami, postrzeganiem, postawami, światopoglądami i tym, w co wierzymy. Wysokie wibracje przekładają się na moc, zdrowie i sukcesy w różnych dziedzinach.

MOC płynie z wnętrza. Cechuje ją radość, pokora, śmiech, miłość – przejście od ego do bezinteresowności.

Dr W.Dyer w swojej książce „Pokochaj siebie” nawołuje „Ogłoś swoją deklarację niepodległości”.

A Maxie C. Maultsby w publikacji ABC Emocji pisze „Słowa, które do siebie mówisz, nadają koloryt wszystkim Twoim doświadczeniom, zmieniają chemię Twojego mózgu, co z kolei wpływa na Ciebie i Twój organizm na wielu poziomach – od układów aż po komórki i ekspresję genów.”

Jak zatem do siebie mówisz? Czy jesteś swoim najlepszym przyjacielem? Jaki dialog prowadzisz z innymi?

Niech negatywne opinie innych, które usłyszałeś w przeszłości nie determinują Twojej przyszłości.

Miłość to też odpuszczanie błędów sobie i innym. Kiedy wybaczasz komuś to tak naprawdę uwalniasz siebie od nieprzyjemnych emocji, od bagażu emocjonalnego – robisz to też dla siebie.

Jak wejść na wyższy poziom wibracji?

Wg. HeartMath Institute:

  1. Skup uwagę na obszarze swojego serca – fizycznie dotknij to miejsce i zamknij oczy
  2. Spowolnij oddech – 5x5x5 (wdech 5 sekund, zatrzymanie 5 sekund, wydech 5 sekund)
  3. Stwórz odczucie emocji (wdzięczności lub uznania lub docenienia lub współczucia). Poczuj to.

W świecie panują pewne prawa. Przyciągasz do swojego życia osoby, pomysły i okoliczności, które korespondują z Twoimi dominującymi myślami. Jesteś żywym magnesem.

Zwracaj uwagę na to, jak i o czym myślisz przez większość czasu.

Niech Twoje myśli do siebie i innych wibrują na poziomie wysokich częstotliwości: docenienie, uznania, miłości, wdzięczności, współczucia.

POKOCHAJ SIEBIE I INNYCH – mocno!

Więcej inspirujących treści na temat rozwoju osobistego znajdziesz w moim e-booku, który możesz pobrać bezpłatnie TUTAJ.